Yeni doğan fotoğrafçılığı Türkiye’de son senelerde bilinirliliği artan bir fotoğraf dalıdır . Emek, tecrübe  ve bol sevgi gerektiren bu işi Ayça ile Özlem çok sayıda bebek ile tecrübe etmiş ve halen yeni doğan fotoğrafçılığında kartpostal tadında kareler yakalamaya devam etmektedirler.

Yeni doğan fotoğrafçılığında bebekler 1-10 günlükken henüz anne karnındaki formunu kaybetmeden ve uyurken estetik bir şekilde fotoğraflanmaktır. Bebeklerin en doğal, en güzel hali çıplak halidir; ana rahminde de böyleydi. Anne baba bebek arasındaki organik, yalın, karşılıksız koşulsuz bağın fotoğrafa yansıması için bebekleri çıplak ya da kundaklı olarak fotoğraflamak tercih ediliyor.

Ayça ve Özlem çekimler için çok çeşitli aksesuarlar ile çalışmalarının yanı sıra ailelerin evinden uygun olan malzemeleri de değerlendiriyorlar. Yeni doğmuş bebeğin uyku emme rutinini bozmamak için sizin evinize geliyorlar. Ön hazırlık ve çekim  yaklaşık 3 saat sürüyor. Bebekler çıplak olduğu için mutlaka ısıtıcı kullanarak odayı oldukça sıcak bir konuma getiriyorlar. Bebekleri rahat uyutabilmek için sırları var hatta anneler çekim sonrasında bilgilendikleri gibi ayrılma zamanı geldiğinde üzülüyorlar J Ayça’nın ayrıca bebek yogası eğitmenliği anne ve bebeği rahatlatmak konusunda oldukça büyük bir yardımcı. Sizin rahatlığınız, bebeğinizin huzuru onlar için her şeyden önemli. Onlar da anne, amaçları hem bebeğinizin hem de sizin estetik portrelerini fotoğraflamak.

Ayça ve Özlem; tanıyanlar bilir bebek görünce gözleri gülen, günü güzel geçenlerdendir.  Bu işi yapan kişilerin özel kişiler olması gerektiğine muhteşem bir sabır ve sevgi yüklü olması gerektiğine inanıyorlar.

Çekim sonunda size;

20 adet sizin seçeceğiniz baskıya hazır rötuşlanmış fotoğraf özel tasarım dvd kapağı ve cd etiketi ile dvd’de,

2 adet A4 boyutunda fotoğraf baskı

20x20cm ebatlarında  5 yaprak 10 sayfalık photobook ya da tuale basılmış harika tablolar veriyorlar.

  • Bebeklerin 10 günlükten büyük olmaması gerekmektedir.
  • Çekim süresi 3 saattir.
  • Çekimin içeriği bebek, anne – bebek, eğer evdeyse baba- bebek ve anne – baba – bebek olarak belirlenmiştir